Menu
Nákupný košík

Karambity

Karambity sú špeciálne nože, ktoré svoje uplatnenie nachádzajú predovšetkým v bojových umeniach. Ich zaoblený tvar umožňuje pohodlný úchop, ktorý je naviac zabezpečený aj otvorom pre prst na konci rukoväte. Nože karambity zostanú vďaka týmto funkciám v pevnom uchopení aj počas prudkých pohybov, ktorými sa bojové športy vyznačujú. Vďaka jednoduchej manipulácii a veľmi nízkej šance na vypadnutie z ruky sa nože karambity často používajú aj pri sebaobrane. Svoje uplatnenie však môžu nájsť aj pri stavebných prácach alebo v prírode, napr. počas kempovania – v oboch prípadoch opäť oceníte ich odolnosť a stabilný úchop.  

Zatvárací nôž Albainox 18713-A tréningový lebka
Novinka
Tréningový karambit. Zatvárací nôž typu karambit, určený na bezpečný nácvik bojových techník s týmto špecifickým druhom noža. Má tupú čepeľ s oblým hrotom, inak je konštrukčne zhodný s ostrými nožmi. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele 3Cr13MoV a je opatrená obojstranným kolíčkom aj flipperom pre j..
15,00 €
Bez DPH:12,50 €
Zatvárací nôž s karambitovým úchopom. Zaujímavý zatvárací nôž od firmy Haller, ktorého rukoväť je inšpirovaná nožmi typu karambit a je zakončená očkom na prst. Toto riešenie zvyšuje pevnosť úchopu, chráni hranu ruky a umožňuje viesť tvrdé údery pätkou rukoväte. Pre otvorenie noža je treba stlačiť tl..
47,00 €
Bez DPH:39,17 €
Zatvárací nôž CRKT 4041G Provoke Zap karambit
Top kvalita
Ďalšia verzia inovátorského noža typu karambit od svetoznámej firmy CRKT, tentoraz s extra ľahkým plastovým rámom v žiarivo žltej farbe. Nôž Provoke je odlišný už na prvý pohľad a pôsobí takmer futuristicky. Rovnako ako každý iný karambit, je aj tento koncipovaný ako nekompromisný obranný nástoj. Nô..
104,00 €
Bez DPH:86,67 €
Zatvárací nôž CRKT 4042 Provoke karambit puzdro
Top kvalita
High-tech karambit s puzdrom. Inovátorský poňatý zatvárací nôž typu karambit od renomovanej firmy CRKT v sete s plastovým puzdrom, opaskovým klipom a sponou na molle a pals väzbu. Tento nôž je odlišný už na prvý pohľad a pôsobí takmer futuristicky. Rovnako ako každý iný karambit, je aj tento koncipo..
334,00 €
Bez DPH:278,33 €
Zatvárací nôž CRKT 4040E Provoke karambit
Top kvalita
High-tech karambit v khaki farbe. Inovátorský poňatý zatvárací nôž typu karambit od renomovanej firmy CRKT. Tento nôž je odlišný už na prvý pohľad a pôsobí takmer futuristicky. Rovnako ako každý iný karambit, je aj tento koncipovaný ako nekompromisný obranný nástoj. Nôž CRKT Provoke možno navyše v z..
279,00 €
Bez DPH:232,50 €
Zatvárací nôž Haller 88709 karambit
-9 %
Zavíraící karambit. Zatvárací nôž typu karambit od firmy Haller. Oproti klasickým karambitom nemá tento model pazúrovité zahnutú čepeľ, čo umožňuje použiť tento nôž aj ako štandardné rezný nástroj. Na konci rukoväte je očko pre reverzný úchop. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele 440C..
29,00 € 32,00 €
Bez DPH:24,17 €
Miniatúrny karambit. Veľmi malý nôž v tvare karambit od firmy Albainox. Je dobre použiteľný ako pracovný nôž, napr. na rozbaľovanie kartónových krabíc atď. Ale tiež je vhodný ako núdzový záložný nôž pre skryté nosenie. Nôž je vyrobený z jedného kusu nerezovej ocele a čepeľ je pazúrovité zahnutá. Ru..
11,00 €
Bez DPH:9,17 €
Kompaktný karambit. Nôž typu karambit od firmy Haller zo série Black Field. Karambit je druh noža, ktorý je určený ako bojový, či taktický. Je teda vhodný pre používateľov, ktorí sa zaujímajú o boj nožom. Vďaka zahnutej čepeli a očku na konci rukoväte je možné s karambitom vykonávať špeciálne techni..
59,00 €
Bez DPH:49,17 €
Zatvárací nôž typu karambit so záchranárskymi prvkami a asistovaným otváraním. Disponuje rezačom pásov a hrotom na rozbíjanie skla. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele, má čiernu povrchovú úpravu a čiastočne zúbkované ostrie. Nôž má pružinu asistovaného otvárania, takže stačí zatlačiť na flipper a n..
31,00 €
Bez DPH:25,83 €
Zatvárací nôž s karambitovým očkom, ktoý balancuje na hranici medzi klasickým nožom a karambitom. Čepeľ nie je zahnutá ako pri karambitoch, takže je dobre použiteľný aj pri bežných činnostiach. Na konci rukoväte je však veľké očko na prst, pomocou ktorého sa dajú robiť s nožom špeciálne techniky zná..
24,00 €
Bez DPH:20,00 €
Zobrazené 1 až 12 z 50 (5 stránok)
Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Viac informácii o ochrane osobných údajov.