Menu
Nákupný košík

Mačety a kukri

Presekávanie sa hustými porastami a rýchle, efektné sekanie – mačety a kukri sú špeciálne typy nožov s bohatou tradíciou. Mačety sú vďaka svojmu predĺženému tvaru používané v hustých pralesoch a porastoch na presekávanie kríkov. Svoje uplatnenie nájdu aj v poľnohospodárstve, kde sa ich presný švih využíva na sekanie trávy, či trstiny. Kukri vo svojom určení zachádzajú ešte o niečo ďalej. Na rozdiel od mačety si poradia aj so sekaním tvrdých materiálov, napr. dreva. Ich čepeľ umožňuje razantné a presné rany bez vynaloženia väčšej námahy. Mačety a kukri vám poslúžia pri práci v lesoch ale aj počas kempovania v prírode. 

Nôž Muela Sherpa 28 S mačeta
Top kvalita
Mohutná lovecká mačeta od španielskej firmy Muela. Je vyrobená z veľmi kvalitnej molybdén vanádiovej ocele. Jej hrúbka je úctyhodných 6 mm a tomu zodpovedá aj jej vysoká hmotnosť, čo úderom touto mačetou dáva maximálnu razanciu. Rozhodne sa teda nejedná o nástroj na presekávanie žihľavy pri ceste. T..
254,00 €
Bez DPH:211,67 €
Praktická mačeta vhodná do terénu aj pre prácu na záhrade. Mačeta má špecifický tvar čepele typu parang, ktorý má ťažšiu špičku a seky tak majú väčšiu razanciu. Dobre anatomicky tvarovaná protišmyková rukoväť zaisťuje pohodlný a bezpečný úchop. Čepeľ je vyrobená z húževnatej ocele a má čiernu povrch..
56,00 €
Bez DPH:46,67 €
Outdoorová mačeta typu kukri pre dobrodruhov. Je určená pre hrubé práce v prírode. Má mohutnú integrálnu konštrukciu, pohodlnú protišmykovú rukoväť a kruhový výrez pre ukazovák, umožňujúci predsadený úchop na jemnejšie práce. Mačeta je vyrobená z jedného kusa húževnatej nerezovej ocele so šedou tita..
96,00 €
Bez DPH:80,00 €
V súčastnosti populárny typ noža do prírody vychádza zo štýlu nožov legendárnych nepálskych a indických bojovníkov. Vyznačuje sa vynikajúcimi reznými a sekacími vlastnosťami. Nôž je vyrobený z jedného kusa uhlíkovej ocele. Črienky sú drevené a spájajú ich dva veľké strieborné nity. S nožom sa dodáva..
44,00 €
Bez DPH:36,67 €
Outdoorový mohutný nôž určený na ťažkú prácu v teréne. Tvar je odvodený od noža obávaných nepálskych bojovníkov. Oceníte ho pri príprave dreva na oheň, pri stavbe prístrešku, či pri presekávaní cesty porastom. Nôž je vyrobený z jedného kusa nerezovej ocele s matnou povrchovou úpravou. Črienky sú vyr..
61,00 €
Bez DPH:50,83 €
Zobrazené 1 až 12 z 31 (3 stránok)
Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Viac informácii o ochrane osobných údajov.