Menu
Nákupný košík

Mačety a kukri

Presekávanie sa hustými porastami a rýchle, efektné sekanie – mačety a kukri sú špeciálne typy nožov s bohatou tradíciou. Mačety sú vďaka svojmu predĺženému tvaru používané v hustých pralesoch a porastoch na presekávanie kríkov. Svoje uplatnenie nájdu aj v poľnohospodárstve, kde sa ich presný švih využíva na sekanie trávy, či trstiny. Kukri vo svojom určení zachádzajú ešte o niečo ďalej. Na rozdiel od mačety si poradia aj so sekaním tvrdých materiálov, napr. dreva. Ich čepeľ umožňuje razantné a presné rany bez vynaloženia väčšej námahy. Mačety a kukri vám poslúžia pri práci v lesoch ale aj počas kempovania v prírode. 

Nôž Muela Sherpa 28 S mačeta
Top kvalita
Mohutná lovecká mačeta od španielskej firmy Muela. Je vyrobená z veľmi kvalitnej molybdén vanádiovej ocele. Jej hrúbka je úctyhodných 6 mm a tomu zodpovedá aj jej vysoká hmotnosť, čo úderom touto mačetou dáva maximálnu razanciu. Rozhodne sa teda nejedná o nástroj na presekávanie žihľavy pri ceste. T..
308,00 €
Bez DPH:256,67 €
Nôž Albainox 11007 Ghurka
Najpredávanejší
Nôž tradičného typu kukri vyrobený firmou Albainox. Tieto nože preslávili legendárny nepálsky bojovníci Gurkhovia a dodnes je to obávaná zbraň. Tento model si zachoval klasický dizajn - nerezová oceľ a plast. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele, kovanie a pätka rukoväte sú hliníkové. Rukoväť je vyro..
59,00 €
Bez DPH:49,17 €
Outdoorový mohutný nôž určený na ťažkú prácu v teréne. Tvar je odvodený od noža obávaných nepálskych bojovníkov. Oceníte ho pri príprave dreva na oheň, pri stavbe prístrešku, či pri presekávaní cesty porastom. Nôž je vyrobený z jedného kusa nerezovej ocele s matnou povrchovou úpravou. Črienky sú vyr..
71,00 €
Bez DPH:59,17 €
Ľahká mačeta do terénu vhodná pre bežné používanie pri výpravách do prírody. Vďaka nízkej váhe vás zbytočne neunaví. Rukoväť je gumová, veľmi pohodlná a nekĺže sa. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele a na chrbtovej strane je pílka. Dĺžka čepele je 46 cm. Mačeta sa dodáva s čiernym nylonovým púzdrom...
22,00 €
Bez DPH:18,33 €
Klasická mačeta s čiernenou nerezovou čepeľou. Črienky sú plastové a na konci rukoväte je výklenok, ktorý bráni vykĺznutí mačety z ruky. Dodáva sa s čiernym nylonovým púzdrom s vnútornou výstuhou proti prerezaniu...
32,00 €
Bez DPH:26,67 €
Veľký nôž Machete - mačeta od firmy Muela Manufacturas zo Španielska. Dlhá čepeľ a drevená rukoväť. Čepeľ je integrálnou pre zaistenie veľkej odolnosti mačety. Súčasťou je kožené puzdro...
103,00 €
Bez DPH:85,83 €
Robustná mačeta ideálna pre náročné činnosti spojené s pobytom v prírode a outdoorovými aktivitami. Je vyrobená z masívneho kusa kvalitnej ocele. Vďaka svojej hmotnosti a prednému vyváženiu sú jej údery poriadne razantné. Rukoväť je vyrobená z odolného plastu, má krátku záštitu a protisklzovú štrukt..
132,00 €
Bez DPH:110,00 €
Zobrazené 1 až 12 z 31 (3 stránok)
Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Viac informácii o ochrane osobných údajov.