Menu
Nákupný košík

Mačety a kukri

Presekávanie sa hustými porastami a rýchle, efektné sekanie – mačety a kukri sú špeciálne typy nožov s bohatou tradíciou. Mačety sú vďaka svojmu predĺženému tvaru používané v hustých pralesoch a porastoch na presekávanie kríkov. Svoje uplatnenie nájdu aj v poľnohospodárstve, kde sa ich presný švih využíva na sekanie trávy, či trstiny. Kukri vo svojom určení zachádzajú ešte o niečo ďalej. Na rozdiel od mačety si poradia aj so sekaním tvrdých materiálov, napr. dreva. Ich čepeľ umožňuje razantné a presné rany bez vynaloženia väčšej námahy. Mačety a kukri vám poslúžia pri práci v lesoch ale aj počas kempovania v prírode. 

Nôž Albainox 11007 Ghurka
Najpredávanejší
Nôž tradičného typu kukri vyrobený firmou Albainox. Tieto nože preslávili legendárny nepálsky bojovníci Gurkhovia a dodnes je to obávaná zbraň. Tento model si zachoval klasický dizajn - nerezová oceľ a plast. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele, kovanie a pätka rukoväte sú hliníkové. Rukoväť je vyro..
59,00 €
Bez DPH:49,17 €
Outdoorová mačeta typu kukri pre dobrodruhov. Je určená pre hrubé práce v prírode. Má mohutnú integrálnu konštrukciu, pohodlnú protišmykovú rukoväť a kruhový výrez pre ukazovák, umožňujúci predsadený úchop na jemnejšie práce. Mačeta je vyrobená z jedného kusa húževnatej nerezovej ocele so šedou tita..
105,00 €
Bez DPH:87,50 €
V súčastnosti populárny typ noža do prírody vychádza zo štýlu nožov legendárnych nepálskych a indických bojovníkov. Vyznačuje sa vynikajúcimi reznými a sekacími vlastnosťami. Nôž je vyrobený z jedného kusa uhlíkovej ocele. Črienky sú drevené a spájajú ich dva veľké strieborné nity. S nožom sa dodáva..
48,00 €
Bez DPH:40,00 €
Ľahká mačeta do terénu vhodná pre bežné používanie pri výpravách do prírody. Vďaka nízkej váhe vás zbytočne neunaví. Rukoväť je gumová, veľmi pohodlná a nekĺže sa. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele a na chrbtovej strane je pílka. Dĺžka čepele je 46 cm. Mačeta sa dodáva s čiernym nylonovým púzdrom...
22,00 €
Bez DPH:18,33 €
Klasická mačeta s čiernenou nerezovou čepeľou. Črienky sú plastové a na konci rukoväte je výklenok, ktorý bráni vykĺznutí mačety z ruky. Dodáva sa s čiernym nylonovým púzdrom s vnútornou výstuhou proti prerezaniu...
32,00 €
Bez DPH:26,67 €
Veľký nôž Machete - mačeta od firmy Muela Manufacturas zo Španielska. Dlhá čepeľ a drevená rukoväť. Čepeľ je integrálnou pre zaistenie veľkej odolnosti mačety. Súčasťou je kožené puzdro...
93,00 €
Bez DPH:77,50 €
Robustná mačeta ideálna pre náročné činnosti spojené s pobytom v prírode a outdoorovými aktivitami. Je vyrobená z masívneho kusa kvalitnej ocele. Vďaka svojej hmotnosti a prednému vyváženiu sú jej údery poriadne razantné. Rukoväť je vyrobená z odolného plastu, má krátku záštitu a protisklzovú štrukt..
119,00 €
Bez DPH:99,17 €
Zobrazené 1 až 12 z 31 (3 stránok)
Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Viac informácii o ochrane osobných údajov.