Menu
Nákupný košík

Mačety a kukri

Presekávanie sa hustými porastami a rýchle, efektné sekanie – mačety a kukri sú špeciálne typy nožov s bohatou tradíciou. Mačety sú vďaka svojmu predĺženému tvaru používané v hustých pralesoch a porastoch na presekávanie kríkov. Svoje uplatnenie nájdu aj v poľnohospodárstve, kde sa ich presný švih využíva na sekanie trávy, či trstiny. Kukri vo svojom určení zachádzajú ešte o niečo ďalej. Na rozdiel od mačety si poradia aj so sekaním tvrdých materiálov, napr. dreva. Ich čepeľ umožňuje razantné a presné rany bez vynaloženia väčšej námahy. Mačety a kukri vám poslúžia pri práci v lesoch ale aj počas kempovania v prírode. 

Nôž Muela Sherpa 28 S mačeta
Top kvalita
Mohutná lovecká mačeta od španielskej firmy Muela. Je vyrobená z veľmi kvalitnej molybdén vanádiovej ocele. Jej hrúbka je úctyhodných 6 mm a tomu zodpovedá aj jej vysoká hmotnosť, čo úderom touto mačetou dáva maximálnu razanciu. Rozhodne sa teda nejedná o nástroj na presekávanie žihľavy pri ceste. T..
220,00 €
Bez DPH:183,33 €
Outdoorová mačeta typu kukri pre dobrodruhov. Je určená pre hrubé práce v prírode. Má mohutnú integrálnu konštrukciu, pohodlnú protišmykovú rukoväť a kruhový výrez pre ukazovák, umožňujúci predsadený úchop na jemnejšie práce. Mačeta je vyrobená z jedného kusa húževnatej nerezovej ocele so šedou tita..
88,00 €
Bez DPH:73,33 €
V súčastnosti populárny typ noža do prírody vychádza zo štýlu nožov legendárnych nepálskych a indických bojovníkov. Vyznačuje sa vynikajúcimi reznými a sekacími vlastnosťami. Nôž je vyrobený z jedného kusa uhlíkovej ocele. Črienky sú drevené a spájajú ich dva veľké strieborné nity. S nožom sa dodáva..
44,00 €
Bez DPH:36,67 €
Nôž NKM 3212 kukri
Vypredané
Veľký nôž typu kukri, ktorý je vhodný na prácu pri pobyte v prírode. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele a má klasický zahnutý tvar. Kovanie a pätka rukoväte sú mosadzné. Rukoväť je vyrobená z dreva. Nôž sa dodáva s koženým púzdrom...
21,50 €
Bez DPH:17,92 €
Nôž Albainox 11007 Ghurka
Vypredané
Nôž tradičného typu kukri vyrobený firmou Albainox. Tieto nože preslávili legendárny nepálsky bojovníci Gurkhovia a dodnes je to obávaná zbraň. Tento model si zachoval klasický dizajn - nerezová oceľ a plast. Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele, kovanie a pätka rukoväte sú hliníkové. Rukoväť je vyro..
38,00 €
Bez DPH:31,67 €
Zobrazené 1 až 12 z 18 (2 stránok)
Tento web používa súbory cookie na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Viac informácii o ochrane osobných údajov.